Ehita oma aed 3D ruumis

TEENUSED

HTML & CSS, JavaScript, PHP, MySQL, Project management, Business Analysis

MEESKOND

Nele Erikson (NOPE) design
Ardo Aednik front-end
Pärt Erikson back-end
Kristel-Maria Kadajane PM

Taust

Palmako Eesti juhtiv freesprussist aiamajade ja liimpuidu tootja ja eksportija, kelle missiooniks on edendada keskkonnasõbralikku ning tervislikku eluviisi.
Üks nende tootekategooria on modulaarsed elemendid, millest on võimalik ehitada aeda, mida saab täiendada suuremate ja erinevate otstarbeliste moodulitega.

Väljakutse

Optimeerida aia tellimise esimesed sammud. Teha võimalikuks projekti hindamine ilma autocadi vahendeid tundmata. Kuna kõik tooted koosnevad põhikomponentidest (näiteks 48 lauda, 4 kinnituselementi, 96 kruvi) millel kõigel on oma hind, peame arvestama lõpptoodete ülesehitusega.

Protsess

Päris ausalt ei olnud meil algul aimugi, kuidas sellist ülesannet lahendada, kuid see ongi üks cooli projekti põhiomadusi. Me alustasime WebGL tehnoloogia võimaluste ja AutoCADi jooniste ülesehituse analüüsiga.

Kahe kuu jooksul suutsime me luua väga lihtsa versiooni lõpptootest ja õppisime selle käigus ühtteist.

Esiteks, üsna varsti sai selgeks, et AutoCADi joonised on liiga detailsed – palju kruvisid, polte ja hulk teisi tervikpildi visuaalseks esitamiseks ebavajalikke elemente. Meil oli tarvis automaatset protsessi, mis suudaks lihtsustada keerulisi jooniseid niiviisi, et ka keskpärasel arvutil jooksev veebiaplikatsioon saaks sellega hakkama. Meile anti mõista, et see pole sugugi lihtne, kuid koostöös 3D asjatundjatega leidsime me võimaluse, kuidas teha joonistele eksport pool-automaatselt.

Teiseks, sellise rakenduse kasutamine vajab üldjuhul kolmemõõtmelise ruumi keskkondadega töötamise eelnevat kogemust. Meil oli aga tarvis see veidi lihtsamaks teha – meil pole vaja uhket perspektiivide ja vaadete vahetamise kogemust – lihtsast joonise pööramisest ja vaatenurga muutmisest piisab.

Build your garden and save it for later. Or share it with others for feedback.

Tulemus

Kasutades WebGL tehnoloogiat tegime sisuliselt lihtsustatud versiooni Sims mängust, mis jookseb otse sinu brauseris. Sa saad ehitada oma unistuste aiakujunduse ja saada sellele üksikasjaliku hinnapakkumise.